Vylepšenia okien


drevoimitácia

Vylepšením okna môže byť špeciálna vrstva zo zmesi ušľachtilých kovov, ktoré sa majú postarať o odrážanie škodlivých žiarení z vonka do miestnosti. Pokiaľ má okno, ktoré ste si vybrali špeciálnu medzifóliu TM alebo HM, ide o špeciálnu vrstvu, ktorá výrazne vylepšuje schopnosti udržiavania tepla. Na požiadanie zákazníka existuje aj špeciálna fólia, ktorá môže ochrániť okno pred rozbitím. Samozrejme, ide o fóliu, ktorá okno chráni pred menšími poškodeniami, kameňmi, menšími mechanickými poraneniami, pre ktoré by sa bežne človek s oknom mohol rozlúčiť, alebo riskovať prasknutie. Vo všeobecnosti sú plastové okná pevné a stále. Fólia však pomáha a vhodná je napríklad do okien blízko ciest, kde hrozí rozbitie letiacim kamienkom, predmetom, či neopatrnou prácou v jeho okolí. Aj tu ale existuje viacero typov a kvality týchto fólií. Použitie fólie ale neznamená, že z okna bude nepriestrelné alebo úplne nerozbitné okno.
Nakoniec sa v ponuke vylepšení okien nachádzajú aj rôzne vzorové fólie, ktoré sú estetickým doplnkom. Pre tých, komu chýbajú okenné tabule a klasické oddeľovanie lišty existuje možnosť namontovať alebo nalepiť dekoračné lišty, ktoré vytvárajú dojem deleného okna. O nich ešte budeme hovoriť.

Medzi obľúbené vylepšenia, často dodávané už s oknami sú napríklad aj fólie, ktoré imitujú drevo. Medzi vylepšenia môžeme počítať aj žalúzie, hoci ich použitie je nevyhnutné. Výrobca a predajca okien však disponuje bohatou ponukou žalúzií, alebo možnosti clonenia priameho výhľadu z ulice. Informujte sa viac u predajcu.  

Pozor na...:
Pri vašej požiadavke čisto bielych okien si nechajte poradiť. Na trhu je viacero okien, ktoré po čase pôsobením slnka zožltnú podobne ako staré počítače. U okien by sa tento jav však nemal objavovať a predsa. Ide o nekvalitný farebne nestály plast, ktorý je ťažké odhaliť pri kúpe, montáži a blízkom období po montáži. Menej kvalitný plast je možné skryť priamo pod fólie a farebné odtiene, ktoré môžu ochrániť okno pred zažltnutím. Zažltnutie nie je prejav nekvalitného materiálu, len nekvalitného farebného vyhotovenia a stálosti farby. Tento estetický problém nemusí mať dopad na funkčnosť okna.