Plastohliníkové okná


Okná a dvere zhotovené z plastu patria v posledných rokoch medzi najžiadanejšie, pretože ich ponuka je naozaj široká. Za zmienku však stojí, že okná a dvere sú vyrobené  kombináciou plastu a hliníka. Tieto plastohliníkové okná nie sú v Slovenskej republike príliš známou záležitosťou, napriek tomu sú tieto okná a dvere veľmi kvalitné a stojí za zváženie, či si ich nekúpiť.plastohliníkové okná

Kombinované plastohliníkové okná majú vnútornú konštrukciu z plastu, na ktorej je zvonku nasadený hliníkový profil. Kombinovaním dvoch materiálov dochádza k získaniu tých najlepších vlastností plastových i hliníkových okien a dverí dohromady. Rovnako ako v prípade drevohliníkových okien, tak aj u plastohliníkových okien je výhodou farebná stálosť vonkajšieho povrchu a odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Aj pri výbere plastohliníkových dverí máte na výber z mnohých rôznofarebných prevedení. Ďalšou výhodou kombinácie plastu a hliníka pri výbere okien je tepelná a zvukovo izolačná vlastnosť.

Obstaraním plastohliníkových okien a dverí určite neoľutujete. Tieto okná a dvere sú síce finančne náročnejšie, na druhú stranu táto investícia sa vám postupom času navráti, pretože obstaraním plastohliníkových okien docielite zníženie nákladov na vykurovanie. Cena zodpovedá kvalite, za ktorú si zaplatíte.

Kombinované plastohliníkové okná nespĺňajú len funkčné a technické požiadavky ako sú tepelne izolačné vlastnosti, ale i zaujmú svojim vzhľadom. Obstaraním týchto okien zákazník docieli moderného dizajnu, čomu napomáha nepreberné množstvo prevedení. Nemusíte sa teda báť, že by ste neprispôsobili výber okien so štýlom vášho domova.