Drevohliníkové okná


Kombinácia dreva a hliníka pri výrobe okien a dverí drevohliníkové oknása v posledných rokoch stala hitom. Kombinované drevohliníkové okná sa skladajú z drevených okenných rámov, ktoré sú opláštené z vonkajšej strany hliníkom. Kombinácia dvoch materiálov s tými najlepšími vlastnosťami umožňuje a zaručuje vysokú kvalitu a dlhú životnosť.

Vnútorný rám zhotovený z dreva vám poskytne predovšetkým výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Čo sa týka estetického hľadiska, každé oko iste zaujme elegantné prevedenie, ktoré pôsobí obzvlášť útulne a príjemne. Hliníkové profily, ktoré sú umiestnené na vonkajšej strane okien a dverí sa môžu pýšiť predovšetkým dlhou životnosťou a odolnosťou proti poveternostným podmienkam.

Okná a dvere vyrobené z dreva a z hliníka majú nielen veľa výhod, ale bohužiaľ aj nevýhod. Drevo je materiál, ktorý je náchylnejší na údržbu, hoci drevo veľmi dobre izoluje teplo. Drevo vyžaduje neustálu kontrolu a starostlivosť a to najmä o vonkajšiu povrchovú vrstvu. Ďalšou a predovšetkým najpodstatnejšou nevýhodou drevohliníkových okien a dverí je investičná náročnosť. Ich cena môže byť oproti dreveným oknám a dverám až o polovicu vyššia. Na druhú stranu v prípade, že sa rozhodnete teraz investovať do drevohliníkových dverí, vaša investícia sa vám časom vráti, pretože obstaraním týchto okien a dverí znížite náklady na vykurovanie. Zároveň sú tieto okná odolné proti mechanickému poškodeniu.

Široká škála drevohliníkových okien a dverí vám ponúka v dnešnej dobe rôznofarebné prevedenie a to ako zvonku, tak aj zvnútra. Zároveň iste oceníte farebnú stálosť vonkajšieho povrchu.