Články o oknách


Plastové okná

Plastové okná

Plastové okná sú jedným z prostriedkov, ako zlepšiť hospodárenie domácnosti, izolovať unikajúce teplo z domácnosti a vôbec sú vyhľadávaným riešením zasklievania budov už pri stavbe

Profily plastových okien

Profily plastových okien

Pri výbere a sledovaní ponuky plastových okien sa budete stretávať často s pojmom profil. Vo všeobecnosti prevláda názor, že čím viac komorový profil, tým kvalitnejšie okno.

Správny výber okien

Správny výber okien

Vybrať správne okná je prvým krokom. Na trhu máme napríklad drevené okná, eurookná alebo tiež obľúbené hliníkové okná fungujúce na rovnakom princípe ako okná plastové

Vylepšenia okien

Vylepšenia okien

Vylepšením okna môže byť špeciálna vrstva zo zmesi ušľachtilých kovov, ktoré sa majú postarať o odrážanie škodlivých žiarení z vonka do miestnosti.

Montáž plastových okien

Montáž plastových okien

Montáž plastových okien nie je veľmi komplikovanou záležitosťou. Sú domáci majstri a skúsení murári, ktorí sa k tomu odhodlajú, alebo sa tomu venujú častejšie.

Sklo v oknách

Sklo v oknách

Napriek názvu plastových okien podľa látky PVC sa nejedná čisto o plast. Veľmi dôležitá súčasť okna je práve sklo, ktoré je hlavným izolantom, no zároveň si musí zachovávať svoje hodnoty.

Ventilácia a jej druhy

Ventilácia a jej druhy

Kto ignoruje vetranie, môže doplácať na dýchacie ťažkosti a výskyt plesní, pokiaľ je prostredie na to vhodné. Správna je však aj prirodzená ventilácia.

Zarosenie okien

Zarosenie okien

Zarosenie okien je jav, s ktorým sa stretávame a zrejme budeme stretávať pri akýchkoľvek oknách. V podstate to nie je nijak extrémny problém, no sťažuje viditeľnosť cez okno.

Plastové okná v historických budovách

Plastové okná v historických budovách

Historické budovy raz budú tiež potrebovať renováciu okien. Mnohé z nich tento problém jednak s izoláciou tepla, ako aj zasklením už riešili, alebo riešiť ešte len budú.

Prečo plastové okná

Prečo plastové okná

Uvažujete o kúpe nových okien, ktoré majú nahradiť vaše existujúce okná, s ktorými nie ste moc spokojný? Chcete okná, ktoré vydržia dlhú dobu?

Výhody plastových okien

Výhody plastových okien

Medzi hlavné prednosti plastových okien patrí ich vzhľad, praktickosť, pevnosť, jednoduchosť ovládania, jednoduchá údržba a mnoho ďalších vlastnosti.

Údržba plastových okien

Údržba plastových okien

Údržba plastových okien spočíva v obyčajnom čistení okna saponátom, niekedy stačí aj obyčajná voda, to záleží predovšetkým na miere zašpinenia.

Eurookná

Eurookná

Staviate nový dom a zháňate vhodné okná? Alebo len vymieňate staré okná za nové? Ak áno, tak skúste eurookná!

Výhody eurookien

Výhody eurookien

Eurookná sú vyrobené z dreva a to má za následok okrem veľmi dobrých výhod, ako je napríklad ekologickosť, aj niektoré nevýhody. Medzi ne patrí určite vyššia cena, ale drevo je proste drevo.

Údržba eurookien

Údržba eurookien

Údržba eurookien je zložitejšia a hlavne časovo náročnejšia, než u plastových okien, ktoré stačí len utrieť, a máte vlastne hotovo. Eurookná je potrebné raz do roka natrieť špeciálnymi prípravkami.

Hliníkové okná

Hliníkové okná

Hliníkové okná sú vysoko kvalitnými oknami. Veľkú časť tejto kvality zabezpečuje materiál, z ktorého sú vyrobené, teda hliník. Hliník je veľmi odolným materiálom.

Výhody hliníkových okien

Výhody hliníkových okien

Okrem toho, že sú robené z hliníka, ktorý zaisťuje určité výhody, ktoré už boli spomenuté, tak sa hliníkové okná môžu pochváliť veľmi dobrými tepelno izolačnými vlastnosťami.

Drevohliníkové okná

Drevohliníkové okná

Kombinácia dreva a hliníka pri výrobe okien a dverí sa v posledných rokoch stala hitom. Kombinované drevohliníkové okná sa skladajú z drevených okenných rámov, ktoré sú ...

Plastohliníkové okná

Plastohliníkové okná

Okná a dvere zhotovené z plastu patria v posledných rokoch medzi najžiadanejšie, pretože ich ponuka je naozaj široká.